Masaż dźwiękiem – czym jest?

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na niezwykłą podróż w głąb siebie, na fali wibracji i wyjątkowo subtelnych dźwięków jakie wydają misy.
Podczas masażu delikatne i harmonijne dźwięki są od razu odbierane przez zmysł słuchu i szybko doprowadzają do głębokiego stanu odprężenia powodując, że nasze galopujące myśli wyciszają się i przechodzimy w stan relaksu (alfa), jednocześnie rytmiczne drgania przenoszą się na ciało i wytwarzają bardzo subtelne wibracje, które wnikają głęboko w ciało i powodują masaż na poziomie komórkowym, co pomaga w uwolnieniu się (zarówno na poziomie ciała, emocji jak i umysłu) od codziennego stresu, napięć, blokad od zmartwień i poczucia niepewności, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.
Wibracje mis przeniesione na ciało wprowadzają komórki w stan naturalnej równowagi, powodując osiągnięcie stanu wewnętrznego spokoju oraz pełnego odprężenia. Dźwięk precyzyjne dobrany masuje każdą komórkę dodając energii komórkom zdrowym, a komórki, które uległy mutacji są niszczone, rozpoczyna się proces regeneracyjny komórek.
Ponadto, w trakcie sesji uruchomione zostają procesy oczyszczające organizm z toksyn oraz jego wewnętrzne zdolności do samoleczenia. Terapia dźwiękowa bardzo pomaga w przypadku braku równowagi emocjonalnej, na tle których powstaje aż 80% wszystkich chorób
Celem masażu dźwiękiem i wibracjami jest osiągnięcie doskonałego stanu zdrowia na każdym poziomie: fizycznym, psychicznym i duchowym, a po zharmonizowaniu tych poziomów, utrzymanie stanu równowagi pomiędzy nimi.

Niektóre z efektów pracy z dźwiękiem:

holistyczna metoda - jednoczesne działanie na ciało, umysł i duszę,

wyciszenie organizmu,

poprawa stanu zdrowia poprzez harmonizację, regenerację oraz witalizację,

przyspieszanie procesów gojenia

uwalnianie od problemów, zmniejszenie napięcia oraz usunięcie blokad dzięki głębokiemu odprężeniu,

harmonizowanie organizmu na poziomie komórkowym, oczyszczanie z toksyn,
zmniejszanie napięcia fizycznego i psychicznego,
łagodzenie bólów napięciowych i przewlekłych (m.in. bólu głowy, napięć karku i pleców),
regulowanie przemiany materii,
normowanie ciśnienia i poprawianie krążenia,
pomaganie w kłopotach z zasypianiem,
zmniejszanie stanów lękowych,
uspokaja i pogłębia oddech,

Jak się przygotować ?

Przed każdym masażem w rozmowie wstępnej ustalamy nad czy pracujemy. Osoba masowana zazwyczaj jest w pozycji leżącej, w luźnym ubraniu typu np. dres, bez butów.
Masaż wykonywany jest przy użyciu specjalnie do tego celu przystosowanych mis dźwiękowych, które są układane na ciele w odpowiednich miejscach, oraz delikatnie pobudzane do drgań poprzez uderzanie drewnianą pałką z filcowym zakończeniem. Należy się przygotować na wyjątkowo subtelne i przyjemne doznania.

Masaż dźwiękiem pomimo swej delikatności, ma olbrzymią siłę dobroczynnego oddziaływania.

Nauki pobierałem w Akademii Petera Hess’a, po jej zakończeniu otrzymałem certyfikat uprawniający mnie do pracy, nie poprzestając na tym dalej zgłębiam tajniki wiedzy w dziedzinie, która mnie fascynuje.

Swoją pracę wykonuję z pasją, będąc w pełni zaangażowanym, ponieważ wierzę w skuteczność moich działań na każdym poziomie

Zdobyte certyfikaty: