Jak działa masaż dźwiękiem i wibracjami?

Masaż dźwiękiem jest wspaniałym przeżyciem dla zmysłów, zaś w ciele wibracje powodują ruch energetyczny. Połączenie dźwięku z wibracjami wywołuje niezwykłe doznania, dla każdego nieco inne, lecz zawsze przyjemne.
Podczas masażu dźwiękiem wywołuje się fale dźwiękowe, które wnikając głęboko w ciało powodują wibrację komórek. Te drgania z kolei sprawiają, że komórki, które w związku ze stresem wibrują w niewłaściwym rytmie, odzyskują swój pierwotny rytm i częstotliwość. Wibracje mis przeniesione na ciało wprowadzają komórki w stan naturalnej równowagi. Likwidowane są dzięki temu wszelkie napięcia zarówno fizyczne jak i emocjonalne. Misy wydają wszystkie potrzebne naszemu ciału dźwięki, ono zaś absorbuje te, które są niezbędne do optymalnego funkcjonowania.
Wspaniałe drgania wchodzą w ciało i rozprzestrzeniają się koncentrycznymi falami. To wspaniały masaż dla komórek w naszym ciele – masaż komórkowy. Dźwięk precyzyjne dobrany dodaje energii komórkom zdrowym, a komórki, które uległy mutacji są niszczone, rozpoczyna się proces regeneracyjny komórek.
U zdrowego człowieka masaż dźwiękiem wspiera rozwój harmonii wewnętrznej, wzmacnia pewność siebie, kreatywność, siły twórcze oraz motywację jak i energię potrzebną do działania w codziennym życiu. Natomiast w przypadku choroby masaż dźwiękiem pomaga przy dolegliwościach natury fizycznej, psychicznej i umysłowej oraz uwalnia stres, kłopoty i lęk.

Terapia dźwiękowa bardzo pomaga w przypadku braku równowagi emocjonalnej, na tle których powstaje aż 80% wszystkich chorób, zaś większość z nich jest wynikiem zaburzeń przepływu energii w organizmie. Wystarczy więc udrożnić kanały, którymi płynie energia, by móc cieszyć się zdrowiem i prowadzić szczęśliwe i pełne spokoju życie.
Właściwie dobrane dźwięki i wibracje powodują przywrócenie naturalnej harmonii, równowagi, oraz pierwotnego rytmu w ciele, co ma również zbawienny wpływ na prace czakr, oczyszczenie aury, harmonizuje ciała energetyczne, usprawnia przepływ energii w ciele, podnosi wibracje oraz wspomaga proces uwalniania od negatywnych myśli.
Podczas masażu dźwiękiem delikatne i harmonijne dźwięki są od razu odbierane przez zmysł słuchu i szybko doprowadzają do głębokiego stanu odprężenia powodując, że nasze galopujące myśli wyciszają się i przechodzimy w stan relaksu, jednocześnie rytmiczne drgania przenoszą się na ciało i wytwarzają bardzo subtelne wibracje, które wnikają głęboko w ciało i powodują masaż na poziomie komórkowym, co pomaga w uwolnieniu się (zarówno na poziomie ciała, emocji jak i umysłu) od codziennego stresu, napięć, blokad od zmartwień i poczucia niepewności, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Podczas masażu daje się odczuć błogi stan ciała i być może pierwszy raz od dłuższego czasu, ponownie świadomie zaczynamy to ciało czuć, co może stanowić podstawę dla radosnego, świadomego i kreatywnego życia.

Dla mnie podczas wykonywania każdego z masaży dźwiękowo wibracyjnych najważniejsze jest spełnienie trzech zasad tj. posiadanie:
- otwartego serca
- czystego umysłu
- dobrych intencji


Idealnie jest, jeśli osoba masowana jak i masażysta pracują z tymi samymi intencjami, w myśl zasady, że energia podąża za intencją (uwagą), ponieważ takie postępowanie niezwykle wzmacnia wszelkie procesy zachodzące w ciele, zaś ja jako masażysta wiem, że swoją pracę wykonałem prawidłowo z należytą starannością i oddaniem.