Masaż dźwiękiem według metody Petera Hess’a ®

Dźwięk to uniwersalny język, odbierany wibracyjnie przez każdą żywą istotę

Większość z nas żyje w świecie pełnym chaosu i stresu, a na dodatek w ciągłym pośpiechu. Cierpi na tym nasze (spięte) ciało, (niespokojny) umysł, i (zagubiony) duch. Na szczęście istnieją różne sposoby żeby temu stanowi rzeczy zaradzić, jedną z nich jest metoda masażu dźwiękiem i wibracjami. Jest to jeden z najbezpieczniejszych, oraz najmniej inwazyjnych masaży jakie obecnie są dostępne na rynku.

Terapię misami tybetańskimi wprowadził do Europy Zachodniej pod koniec lat osiemdziesiątych niemiecki inżynier fizyk i radiesteta Peter Hess, który podróżując po Tybecie, Nepalu i Indiach doświadczył uzdrawiającego i oczyszczającego oddziaływania dźwięku.
U podstaw masażu dźwiękiem leży prastara wiedza o istocie oddziaływania dźwięku, która już ponad 5000 lat temu znalazła swoje zastosowanie w hinduskiej sztuce uzdrawiania. Według wyobrażeń wschodnich, człowiek powstał z dźwięku, sam jest więc dźwiękiem.
Struktura osobowości każdego człowieka, ukształtowana jest zgodnie z jego indywidualnym dźwiękiem. Harmonia człowieka z samym sobą i otoczeniem często jest zagrożona codziennym stresem powodowanym niemal w każdym środowisku, w którym przebywa człowiek. W jej przywracaniu  pomaga metoda masażu dźwiękiem Petera Hess”a ®, który dostosował tę wiedzę do wymogów ludzi zachodu.
Metoda masażu stanowi połączenie nowoczesnej wiedzy z zakresu fizyki i medycyny z tradycyjna wiedzą i kulturą oraz praktyką leczniczą Dalekiego Wschodu.

Celem masażu dźwiękiem i wibracjami jest osiągnięcie doskonałego stanu zdrowia na każdym poziomie fizycznym, psychicznym i duchowym, a po zharmonizowaniu tych poziomów, utrzymanie stanu równowagi pomiędzy nimi.

Dźwięk jako klucz

Świat jest wibracją dźwięków o różnych częstotliwościach.

Dźwięk jest językiem, który przemawia bezpośrednio do podświadomości, jest sekretną mową, którą porozumiewa się z nami wszechświat, a każdy element wszechświata ma naturę wibracyjną. Fala akustyczna niesie zarówno energię (mechaniczną) oraz informację. Muzyka i dźwięki działają nie tylko na narząd słuchu, lecz również na tkanki całego ciała na zasadzie pobudzenia mechanicznego do drgań. Drgania te są rejestrowane przez sieć wyspecjalizowanych komórek nerwowych.
Oddziaływanie dźwięku i drgań na organizm bazuje na stymulacji zarówno drogą słuchową, jak również przez bezpośredni odbiór ciałem i to zarówno drgań źródła dźwięku (np. misy dźwiękowej leżącej na ciele), jak i fali akustycznej wytwarzanej przez źródło dźwięku stojące obok ciała oraz drgań przenoszonych przez podłoże, a także poprzez biopole, czyli przestrzeni jaką wytwarza każda żywa istota wokół swego ciała.
Biopole tworzy wokół organizmu aurę, której kształt, kolor i inne cechy mogą stanowić podstawę diagnozy lekarskiej oraz doboru metod terapeutycznych.

Cechy dźwięku są nośnikami określonych znaczeń i odpowiadają za tworzenie nastroju. Na przykład głośny dźwięk symbolizuje siłę, moc, potęgę. cichy – słabość, delikatność. długi – trwanie, ciągłość, krótki – ruchliwość, zmianę. Podobnie jak w tonie głosu możemy w dźwiękach wyrazić różne rodzaje emocji: smutek, radość, niepokój, delikatność, itp.

Nasza nauka odkrywa właśnie prawdę, ze wszystko co istnieje wibruje, i że wszystkie rzeczy mają swój dźwięk lub wibracje, podobnie jak formę, oraz że formy i wibracje wzajemnie na siebie wpływają. Istnieje bezpośredni związek między formą (ciało) a częstotliwością jego wibracji. Różne komórki tworzące organy, oraz układy w naszych ciałach emitują wibracje (częstotliwości) dźwięku, które są złożone i wzajemnie połączone z innymi komórkami, tworząc w ten sposób rezonans komórkowy. W rzeczywistości nasze ciało to chodząca symfonia, posiadająca swoją unikalną sygnaturę (podpis) dźwiękową.
Edgar’a Cayce użył kiedyś stwierdzenia, że “Dźwięk będzie lekarstwem przyszłości”

Brzmienie mis jest niezwykle bogate, ma szeroki zakres częstotliwości – od infradźwięków, poprzez dźwięki słyszalne, do ultradźwięków. Podczas masażu następuje spowolnienie prądów czynnościowych mózgu, przy jednoczesnym zharmonizowaniu prawej i lewej półkuli co powoduje przejście od stanu beta (aktywności) do stanu alfa (między snem a czuwaniem, w którym umysł się wycisza), a nawet theta (głębokiej medytacji, aż do zaśnięcia).

W jaki sposób działa masaż dźwiękiem ?

Podczas masażu dźwiękiem wywołuje się fale dźwiękowe, które wnikając głęboko w ciało powodują wibrację komórek. Te drgania z kolei sprawiają, że komórki, które w związku ze stresem wibrują w niewłaściwym rytmie, odzyskują swój pierwotny rytm i częstotliwość.
Wibracje mis przeniesione na ciało wprowadzają komórki w stan naturalnej równowagi. Likwidowane są dzięki temu wszelkie napięcia zarówno fizyczne jak i emocjonalne.
Wspaniałe drgania wchodzą w ciało i rozprzestrzeniają się koncentrycznymi falami.. To wspaniały masaż dla komórek w naszym ciele – masaż komórkowy. Dźwięk precyzyjne dobrany dodaje energii komórkom zdrowym, a komórki, które uległy mutacji są niszczone, rozpoczyna się proces regeneracyjny komórek.
U zdrowego człowieka masaż dźwiękiem wspiera rozwój harmonii wewnętrznej, wzmacnia pewność siebie, kreatywność, siły twórcze oraz motywację jak i energię potrzebną do działania w codziennym życiu. Natomiast w przypadku choroby masaż dźwiękiem pomaga przy dolegliwościach natury fizycznej, psychicznej i umysłowej oraz uwalnia stres, kłopoty i lęk.
Terapia dźwiękowa bardzo pomaga w przypadku braku równowagi emocjonalnej, na tle których powstaje aż 80% wszystkich chorób, zaś większość z nich jest wynikiem zaburzeń przepływu energii w organizmie. Wystarczy więc udrożnić kanały, którymi płynie energia, by móc cieszyć się zdrowiem i prowadzić szczęśliwe i pełne spokoju życie.
Właściwie dobrane dźwięki i wibracje powodują przywrócenie naturalnej harmonii, równowagi, oraz pierwotnego rytmu w ciele, co ma również zbawienny wpływ na prace czakr, oczyszczenie aury, harmonizuje ciała energetyczne, usprawnia przepływ energii w ciele, podnosi wibracje oraz wspomaga proces uwalniania od negatywnych myśli.
Podczas masażu dźwiękiem delikatne i harmonijne dźwięki są od razu odbierane przez zmysł słuchu i szybko doprowadzają do głębokiego stanu odprężenia powodując, że nasze galopujące myśli wyciszają się i przechodzimy w stan relaksu, jednocześnie rytmiczne drgania przenoszą się na ciało i wytwarzają bardzo subtelne wibracje, które wnikają głęboko w ciało i powodują masaż na poziomie komórkowym, co pomaga w uwolnieniu się (zarówno na poziomie ciała, emocji jak i umysłu) od codziennego stresu, napięć, blokad od zmartwień i poczucia niepewności, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.
Podczas masażu daje się odczuć błogi stan ciała i być może pierwszy raz od dłuższego czasu, ponownie świadomie zaczynamy to ciało czuć, co może stanowić podstawę dla radosnego, świadomego i kreatywnego życia.

Metoda masażu dźwiękiem doskonale wspiera jak i uzupełnia różnego rodzaju zabiegi wykonywane w SPA lub salonach kosmetycznych, ponieważ głębokie rozluźnienie wzmacnia je i sprawia iż są bardziej efektywne.
Wbrew panującej obiegowej opinii, na wschodzie wykonuje się masaże terapeutyczne dźwiękiem w wielu ośrodkach SPA.

Jak się przygotować ?

Przed każdym masażem w rozmowie wstępnej ustalamy nad czy pracujemy. Osoba masowana zazwyczaj jest w pozycji leżącej, w luźnym ubraniu typu np. dres, bez butów.
Masaż wykonywany jest przy użyciu specjalnie do tego celu przystosowanych mis dźwiękowych, które są układane na ciele w odpowiednich miejscach, oraz delikatnie pobudzane do drgań poprzez uderzanie drewnianą pałką z filcowym zakończeniem. Należy się przygotować na niezwykle subtelne i przyjemne doznania.

Przeciwwskazania:

- pierwszy trymestr ciąży,
- menstruacja,
- krwotoki, po udarach sercowo-naczyniowych,
- rozrusznik serca,
- zakrzepy,
- wszystkie ostre stany zapalne,
- w trakcie chemioterapii i radioterapii,
- psychozy,

Najważniejsze skutki oddziaływania dźwiękiem:

- Holistyczna metoda - jednoczesne działanie na ciało, umysł i duszę
- Głębokie odprężenie i wyciszenie organizmu
- Poprawa stanu zdrowia poprzez harmonizację, regenerację oraz witalizację
- Poprawa świadomości własnego ciała
- Stwarza dostęp do uruchomienia procesów samouzdrawiania oraz umożliwia ich wykorzystanie
- Wzmacnia pewność siebie, kreatywność, siły twórcze oraz motywację
- Poprzez doświadczenie łagodnego masażu dźwiękiem, każda komórka odnajduje swój pierwotny porządek
– Uwalnianie od problemów, zmniejszenie napięcia oraz usunięcie blokad dzięki głębokiemu odprężeniu
- Harmonizowanie organizmu na poziomie komórkowym, oczyszczanie z toksyn

Najważniejsze cechy oddziaływania masażu dźwiękiem mis:

– harmonizowanie komórek ciała,
– zwiększenie witalności i odporności organizmu,
– oczyszczanie i dodawanie energii, usuwanie blokad energetycznych,
– wyciszenie, odprężenie i poprawa koncentracji,
– zmniejszanie napięcia fizycznego i psychicznego,
– pobudzanie naturalnych mechanizmów samouzdrawiających,
– łagodzenie bólów napięciowych i przewlekłych (m.in. bólu głowy, napięć karku i pleców),
– regulowanie przemiany materii,
– normowanie ciśnienia i poprawianie krążenia,
– przyspieszanie procesów gojenia i regeneracji,
– pomaganie w kłopotach z zasypianiem,
– zmniejszanie stanów lękowych,
– uwalnia od skurczów podbrzusza,
– uspokaja i pogłębia oddech,

Masaż dźwiękiem pomimo swej delikatności, ma olbrzymią siłę dobroczynnego oddziaływania ;)

Nauki pobierałem w Akademii Petera Hess’a, po jej zakończeniu otrzymałem certyfikat uprawniający mnie do pracy, nie poprzestając na tym dalej zgłębiam tajniki wiedzy w dziedzinie, która mnie fascynuje. Masaże wykonuję w domu klienta, lub w gabinetach firm, z którymi współpracuję.

Swoją pracę wykonuję z pasją, będąc w pełni zaangażowanym, ponieważ wierzę w skuteczność moich działań na każdym poziomie

Szanowni Państwo.

Mam nadzieję, że informacje zawarte na tej stronie pomogą Wam podjąć decyzję, czy warto poświecić chwilę dla Siebie, oddając się w objęcia pozytywnych wibracji i kojącego dźwięku.

Pozdrawiam i do zobaczenia

Certyfikowany masażysta dźwiękiem Ivo Kasperski